nadační fondBenefiční koncert ve Zlíně podpořil Ukrajinu

Cantica Laetitia a členové Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín zpívali a hráli pro dobrou věc. V sobotu 21. listopadu se zúčastnili Benefičního koncertu pro Ukrajinu, který pořádal nadační fond Credo. Uskutečnil se v Kongresovém centru ve Zlíně a jako host vystoupil ukrajinský sbor Kyjev, který doprovodil promluvou slovenský katolický misionář Peter Krenický. Výtěžek ze vstupného putuje k lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině.


„Jsme rádi, že můžeme zpívat na tomto koncertu a podpořit tím dobrou věc,“ uvedl sbormistr Josef Surovík, pod jehož taktovkou se koncert uskutečnil. Sbor Cantica laetitia si v říjnu přivezl z prestižní Mezinárodní soutěže pěveckých sborů v Belgii první místo v kategorii smíšených sborů a získal i Cenu za nejlepší interpretaci povinné skladby. Smíšený sbor zpíval v první části koncertu samostatně a ve druhé části doprovodil zpěvem členy zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Na programu byla úspěšná Missa brevis Jiřího Pavlici.
Otec Peter Krenický mluvil o lidech na Ukrajině, pro které není nadcházející zima radostnou událostí jako pro nás. Lidé se tam nejezdí bavit na lyže a netěší se na vánoční trhy, ale obávají se toho, aby zimu vůbec přečkali. „Výtěžek ze vstupného bude využit například k zakoupení stroje, který umí ze zbytků kukuřice a obilí vyrábět brikety na otop, aby mohli lidé v Melitopoli a okolí přežít blížící se zimu. Veřejná sbírka probíhá celý rok na internetových stránkách nadačního fondu Credo,“ říká koordinátorka akce Markéta Piknová.
Nadační fond CREDO podporuje zejména projekty zaměřené na misijní díla, pomoc lidem v nouzi v ČR i v zahraničí a aktivity zdravotně sociálního charakteru.

Jarmila Barboříková
nadační fond CREDO
Kontakt: 608 429 552
www.credonadacnifond.cz